Książki

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka



Wspaniały człowiek opowiada o swoich niezwykłych przeżyciach i wielkim poświeceniu pracy lekarza. Książkę czyta się szybko, lekko, gwarantuje wiele wzruszeń, wiele pozytywnych zdziwień i zaskoczeń. Porusza serca i duszę.

Ocena: 6 , Dorota

 

Wywiad rzeka... Tym cenniejszy, gdy Profesora nie ma już z nami. Miałem okazję poznać Go osobiście i był on odzwierciedleniem sentencji "Dobro pacjenta najwyższym prawem"

Ocena: 6 , #morethanortho

 

*******http://ksiegozbiorczyta.blogspot.com/***** Wielu z Was zapewne nawet, jeśli nie oglądała to słyszała o głośnym filmie „Bogowie”. We wspomnianej ekranizacji główne skrzypce gra oczywiście postać profesora Zbigniewa Religi, ale nie da się udawać, że sukces zabrzańskiej kliniki to sprawa jednego człowieka. To praca zespołowa. Te dwa słowa bardzo często przewijają się na stronach wywiadu rzeki z jednym ze współpracowników prof. Religi, wybitnym kardiochirurgiem prof. Marianem Zembalą, który jako pierwszy w Polsce wykonał transplantację pojedynczego płuca (1997) oraz przeszczepił płuco-serce (2001). „Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka” to zapis rozmowa dosłownie na każdy temat. Książka podzielona na jedenaście przejrzystych rozdziałów rozpoczyna się pytaniami dotyczącymi wspomnianego już filmu „Bogowie”. Następnie poznajemy historię narodzin wielkiego człowieka od lat dziecięcych w rodzinnym domu w Krzepicach aż po dzień dzisiejszy. Pan profesor z wrodzoną skromnością i pokorą odpowiada na pytania dotyczące sukcesów, ale i porażek. Mówi nam skąd czerpie siłę i jak radzi sobie z rzeczami, na które nie ma wpływu. I choć, na co dzień niejednokrotnie trzymał w rękach bijące serce ratując niejedno ludzkie życie daleki jest od uważania siebie za kogoś więcej. „Nigdy nie uważaliśmy się za bogów i nikomu z nas takie porównanie nawet nie przeszło przez głowę.” Profesor pięknie przedstawia historię polskiej kardiochirurgii, która choć bardzo znacząca i donośna to jednak zmaga się z licznymi problemami. Dawid Kubiatowski nie omieszkał też poruszyć kilku niewygodnych tematów, więc jeśli chcecie wiedzieć, co prof. Marian Zembala myśli o eutanazji, łapówkach, alkoholizmie czy refundacji in vitro, oraz ile tak naprawdę trzeba poświęcić, jeśli chce się być wybitnym lekarzem to serdecznie zapraszam do zapoznania się z ty wywiadem. Znajdziecie w nim na pewno wiele ciekawych informacji nie tylko z zakresu kardiochirurgii, ale również z zakresu człowieczeństwa. Rozmowa udokumentowana została licznymi zdjęciami pochodzącymi z prywatnych archiwów pana profesora oraz wykazem osiągnięć klinicznych zabrzańskiej kardiochirurgii w latach 1985-2017. Pozdrawiam K.

Ocena: 5 , Joanna Puchała

 

Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.