Książki

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

Geek w świecie korporacji. Podręcznik kariery programistyKsiążka niewątpliwie godna polecenia każdemu. Porady, opisy i sytuacje ukazane są od strony praktycznej. Pisana prostym, konkretnym językiem. Nawet nie wiedziałem, że ktoś potrafi aż tak dokładnie opisać schematy mojego podświadomego myślenia i działania. WAŻNE: rozdziały czytać po kolei. (w innym wypadku treść traci sens, efekt i przekaz)

Ocena: 6 , Dariusz C

 

Książka zgodna z oczekiwaniami. Autor zna tematykę o której pisze (subiektywne podejście, ale pouczające)

Ocena: 5

 

Bardzo dobra książka o karierze w IT. Polecam każdemu kto zamierza zmieniać pracę, bądź chce się odnaleźć w swojej pracy i strukturach w niej panujących. Dla osób dopiero co szukających pracy też dobra pozycja. Sporo uwag co do rozmów kwalifikacyjnych, nie takich wyssanych z palca 'doradcy zawodowego' ale osoby faktycznie rekrutującej i będącej rekrutującą.

Ocena: 5 , Grzegorz D

 

Dobrze się czyta.

Ocena: 4

 

Ciekawa książka pokazująca jak to wszystko wygląda od środka. Co prawda spodziewałem się trochę czego innego, ale w paru miejscach zostałem tak zaskoczony, że zostało zupełnie zmienione moje postrzeganie pewnych spraw. Znalazłem tu odpowiedź na rzeczy, które przez lata przeczuwałem, ale nie potrafiłem ich dokładnie określić m.in. jaki wpływ na kształtowanie świadomości i charakteru ma długotrwałe przebywanie z komputerami oraz jak obsłużyć taki atrybut osobowości w korzystny dla siebie sposób;) Daję tylko 4 gwiazdki - bo spodziewałem się trochę innych informacji, ale inni mogą się zachwycić ;)

Ocena: 4

 

Książka ciekawa z pogranicza socjologii i zarządzania ludźmi. Jak dla mnie porady należy traktować jako "do rozważenia", ale tak czy inaczej przynajmniej warte przemyślenia.

Ocena: 4 , Tomasz

 

Książka osadzona w realiach amerykańskich. Nie do końca odpowiadał mi styl pisania autora (za dużo słów typu geek, nerd itp.). Trochę sensownych porad dla każdego (programisty, początkującego menedżera) jednak zawiera.

Ocena: 4

 

Mam wrażenie,że całą merytoryczną treść książki można by streścić w 15 stronach. Niestety nie znalazłem ani jednego nowego pomysłu, który realnie mógłby wykorzystać w życiu zawodowym. Rażą też zbyt duże uogólnienia i komunały. Pozycja raczej dla początkujących :) Tłumaczenie, też nie zachwyca.

Ocena: 3 , MN

 

Książka trochę nudnawa, jak dla mnie zbyt abstrakcyjna. Wolałbym bardziej konkretnych przypadków, a nie przykładów z wyimaginowanymi postaciami i projektami.

Ocena: 3 , Michał Borek

 

Mam mieszane odczucia jeśli chodzi o tą książkę, bo miejscami ma sens ale miejscami, gdyby brać ją na poważnie jest to bełkot szkoleniowców od zarządzania zespołami: "Musisz ocenić pracownika, czy jest zielony, żółty, czerwony czy niebieski i odpowiednio nim zarządzać". Jakby wszystkich ludzi dało radę podzielić na zaledwie cztery grupy. Brzmi to mniej absurdalnie gdy nazwy są bardziej wyszukane ale nadal należy traktować takie wyliczenia z dużym przymrużeniem oka. Książka z pewnością zawiera parę cennych wskazówek ale dla mnie to lektura na jednorazowe przeczytanie i przekazanie książki dalej.

Ocena: 3 , Geek Manager

 

Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.