Książki

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

Eurocash (gra planszowa)


Eurocash (gra planszowa)

Autor: Bartosz Wilczek
ISBN: HASH(0x3aaa420)
Format: HA, stron: 0
Oprawa: miękka
Data wydania: 2015-01-26

Koszty wysyłki

Cena książki: 247.00 zł

Nakład wyczerpany


 
 

 

GRAJ I WYGRAJ!

Pierwsza, całkowicie polska gra planszowa, która przez zabawę uczy przedsiębiorczości oraz pozytywnych nawyków finansowych


Gra EUROCASH została opracowana przez zespół blisko 100 ludzi, którzy łącznie przez 18 miesięcy pracowali z autorami nad jej stworzeniem. Bardzo ważnym elementem tej pracy było przygotowanie gry pod kątem kształtowania inteligencji emocjonalnej i umiejętności komunikacji interpersonalnej, które w biznesie mają bardzo duże znaczenie.

Badania przeprowadzone przez McKenzie Global Institute, jedną z najbardziej renomowanych firm konsultingowych na świecie, dowiodły, iż wszystkie decyzje o zakupie danego produktu czy usługi podejmowane są w 100% na bazie emocji! Dlatego też, inteligencja emocjonalna w odniesieniu do pieniędzy ma największe znaczenie i tym samym im jest lepiej rozwinięta, tym lepsze decyzje finansowe jesteśmy w stanie podejmować.

Inteligencja emocjonalna w odniesieniu do pieniędzy ma największe znaczenie i tym samym im jest lepiej rozwinięta, tym lepsze decyzje finansowe jesteśmy w stanie podejmować.

Gra planszowa EUROCASH uczy schematów, jakimi posługują się ludzie, którzy należą do tej mniejszości naszego społeczeństwa, która potrafi pomnażać swój majątek w taki sposób, że im stają się starsi, tym ich majątek jest więcej wart i tym samym mają coraz więcej pieniędzy, z których większość stanowi przychód pasywny - a więc nie martwią się oni o emeryturę z ZUS-u czy opiekę zdrowotną z NFZ-etu. Ich przychody bowiem stale rosną i mogą sami zapewnić sobie swoją emeryturę, lepszy standard życia czy wysokiej jakości opiekę medyczną.

Kto nauczy nasze dzieci, na czym polega kapitalizm? Kto przekaże im wiedzę na temat tworzenia majątku, aktywów i ich pomnażania, która nie jest dostępna ani w szkole, ani na studiach, ani w mediach? Odpowiedź jest prosta: nikt.
 

PRAPREMIERA GRY W KATOWICACH

 


OTO WYPOWIEDŹ AUTORA GRY - BARTOSZA WILCZKA

w 2007 roku wróciłem po 4 latach emigracji z Wielkiej Brytanii, właśnie dlatego, że po prostu zatęskniłem za naszym krajem, miejscem, gdzie jestem u siebie, gdzie czuję się komfortowo, gdzie mam przyjaciół i rodzinę. Życie w Londynie czasem było łatwe, czasem bardzo trudne, ale wracając do Polski, miałem jednego pod dostatkiem – pieniędzy. Zacząłem zadawać sobie pytanie – dlaczego oni mają tyle pieniędzy, a my, Polacy, nie?

Zdecydowałem, że po powrocie nad Wisłę znajdę odpowiedź na to pytanie i zacznę działać. Dzisiaj już wiem i chcę tą odpowiedzią podzielić się z każdym, kto zechce słuchać, kto zechce zmienić swoje życie, kto chce wpłynąć na to, aby sytuacja ekonomiczna naszego kraju poprawiała się ze zdwojoną siłą – paradoksalne jest to, że wystarczy zrobić coś bardzo, bardzo egoistycznego i podjąć działania, aby poprawić poziom finansowy swój i swojej rodziny. Jeśli dostateczna liczba ludzi podejmie takie działania, to na efekt społeczny nie trzeba będzie długo czekać. Taka jest moja misja, taka jest misja całego zespołu EUROCASH, do bólu.

OPINIE O GRZE EUROCASH

 
 
 
 

GRA EUROCASH POWSTAŁA PO TO, ABY POKAZAĆ, JAK TEGO DOKONAĆ W TAKI SPOSÓB, JAK ROBIĄ TO CI, KTÓRZY JUŻ TO OSIĄGNĘLI!

W naszym społeczeństwie mamy do czynienia z długą listą mitów i uprzedzeń dotyczących pieniędzy, bogactwa czy prowadzenia własnego biznesu: trzeba mieć plecy, znajomości, pierwszy milion trzeba ukraść, przedsiębiorcy to kombinatorzy, pieniądze szczęścia nie dają, trzeba mieć szczęście itd.

Twórcy gry codziennie udowadniają, że większość z tych mitów tak naprawdę nie ma żadnego związku z rzeczywistością i na swoim przykładzie pokazują, że prowadzenie biznesu to coś, czego może nauczyć się każdy, bez względu na wiek, pochodzenie, wykształcenie, ilość posiadanych pieniędzy czy wiedzę.

Pierwszy krok do wolności finansowej to wzięcie odpowiedzialności za siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Jeśli my dzisiaj, tutaj i teraz nie zdecydujemy się na wprowadzenie zmian, to kto to zrobi? Nikt!

Edukacja jest kluczem do wszelkiego postępu i tak jak w XX w. ludzkości udało się prawie całkowicie wyeliminować nieumiejętność czytania i pisania w krajach rozwiniętych, tak w XXI w. dzięki edukacji finansowej możemy wyeliminować nieumiejętność zarządzania i pomnażania własnego majątku, tak aby zapewnić sobie wolność i bezpieczeństwo finansowe.

Zmieniły się czasy, zmieniły się zasady, muszą zmienić się nasze schematy działania, przekonania i umiejętności finansowe. Od niedawna żyjemy przecież w epoce informacyjnej, a ta jest bardzo różna od epoki przemysłowej, w której stara dobra rada: ucz się dobrze i znajdź stałą, dobrze płatną pracę, nie jest już aktualna.

BEZPŁATNE powiadomienia e-mail!

Kliknij tutaj aby otrzymywać mailem informacje o Promocji dnia i nowościach w Księgarni eGospodarka.pl.


Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 

Znajdź firmę

Słowa kluczowe:
(np. firma, produkt)


Lokalizacja:
(np. wojewódz., miasto)

 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.