Książki

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

Bankowy rachunek wspólny dla osób fizycznych


Bankowy rachunek wspólny dla osób fizycznych

Autor: Renata Mianowana-Kubiak
ISBN: 978-83-7941-286-0
Format: HA, stron: 217
Oprawa:
Data wydania: 2015-01-01

Koszty wysyłki

Cena książki: 46.75 55

Oszczędzasz: 8.25 zł (15%)



 
 

 

Publikacja zawiera analizę problemów prawnych powstających na tle umowy rachunku wspólnego dla osób fizycznych, istotnych zarówno dla teorii, jak i praktyki. Autorka omawia problematykę źródeł prawa w zakresie umowy bankowego rachunku wspólnego, a zwłaszcza regulaminów bankowych, przedstawia pojęcie i ogólną charakterystykę tej umowy, a także zagadnienia związane z jej zawarciem, zmianą i rozwiązaniem. Rozważania koncentrują się na problemie dysponowania środkami zgromadzonymi na tym rachunku oraz egzekucji z wierzytelności znajdującej się na rachunku wspólnym, z uwzględnieniem zarówno pozycji banku, jak i współposiadaczy rachunku wspólnego niebędących dłużnikami.

Autorka skoncentrowała się przede wszystkim na tych problemach, które nie były w sposób wystarczający omówione w literaturze prawniczej.
Prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz


W pracy autorka kompleksowo omawia przepisy prawne regulujące umowę wspólnego rachunku bankowego dla osób fizycznych, w tym także wspólników spółki cywilnej będących osobami fizycznymi. Umowa rachunku bankowego, w tym rachunku wspólnego, należy do jednej z najczęściej zawieranych umów w obrocie prawnym.


W książce opisano:
o problematykę stron umowy rachunku wspólnego; analizie poddano okoliczności, w których małoletni posiadacz rachunku bankowego zostaje współwłaścicielem rachunku wspólnego; określono również zakres udzielanego pełnomocnictwa do tego rachunku;
o zagadnienie dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku wspólnym; analiza ta stanowi podstawę instytucji rachunku wspólnego i wywołuje najwięcej kontrowersji w doktrynie i w praktyce;
o całkowite novum stanowią rozważania dotyczące przebiegu postępowania egzekucyjnego z wierzytelności znajdującej się na rachunku wspólnym (egzekucji zarówno sądowej, jak i administracyjnej), ponieważ niejednokrotnie podczas egzekucji dochodzi do kolizji interesów, np. w przypadku skierowania jej do majątku wspólnego.





BEZPŁATNE powiadomienia e-mail!

Kliknij tutaj aby otrzymywać mailem informacje o Promocji dnia i nowościach w Księgarni eGospodarka.pl.


Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.