Książki

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

Płaca za pracę. Jak sprawić, by ludzie znów zaczęli uczestniczyć w systemie wolnej przedsiębiorczości i zarabiać


Płaca za pracę. Jak sprawić, by ludzie znów zaczęli uczestniczyć w systemie wolnej przedsiębiorczości i zarabiać

Autor: Phelps Edmund S.
Tłumaczenie: Nowak Paweł
ISBN: 978-8-3639-9308-5
Format: HA, stron: 208
Oprawa: miękka
Data wydania: 0000-00-00

Koszty wysyłki

Cena książki: 26.66 35

Oszczędzasz: 8.34 zł (23.828571428571%)


Nakład wyczerpany


 
 

 

Jak rozwiązać problem bezrobocia? Zaufać wolnemu rynkowi, że stworzy właściwą liczbę miejsc pracy, a może wręcz przeciwnie stworzyć i wprowadzić w życie ideę powszechnie gwarantowanego, nie związanego z pracą dochodu?

Profesor Edmund S. Phelps po latach badań doszedł do innego wniosku. Postawił na system dopłat do najsłabiej opłacanych miejsc pracy. Swoją koncepcję opisał w latach 1995-1996. Okazuje, że dziś, po osiemnastu latach, pomimo olbrzymich zmian, które zaszły w gospodarce - globalizacji, migracji ludności, rewolucji technologicznej - postulaty Phelpsa bronią się i zachowują aktualność.

Z tezami Płacy za pracę powinni zapoznać się nie tylko decydenci polityki społecznej lecz również przedstawiciele biznesu i wszyscy ci, których interesują mechanizmy funkcjonowania rynku pracy. Wartością pracy E.S. Phelpsa jest zarówno wnikliwa analiza mechanizmu narastającej deprywacji ekonomicznej pracowników z niżej opłacanych grup zawodowych, jak i szerokie ujęcie skutków tego procesu. Ważne jest zwłaszcza ukazanie kosztów społecznych wykraczających poza zwykle dyskutowane nierówności ekonomiczno-społeczne erozji postaw wobec samej pracy, rozwoju kultury zależności, która z kolei wpływa na powiększanie się szarej strefy i sprzyja zachowaniom przestępczym, pisze w przedmowie do wydania polskiego książki prof. Irena E. Kotowska z SGH. EDMUND S. PHELPS (ur. 1933) jest jednym z najważniejszych współczesnych ekonomistów.

W 2006 roku za analizę zależności międzyokresowych w polityce makroekonomicznej otrzymał Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla. Podważył hipotezę racjonalnych oczekiwań. Do jego największych osiągnięć należą badania nad zależnością między inflacją a bezrobociem. Udowodnił między innymi, że nie można w sposób trwały za pomocą polityki monetarnej lub fiskalnej obniżyć poziomu bezrobocia. Jest autorem i współautorem 22 książek. Napisał setki artykułów naukowych. Od 1971 roku jest związany z nowojorskim Uniwersytetem Columbia, gdzie jest Dyrektorem Centrum Badań nad Kapitalizmem i Społeczeństwem. Wykładał i wciąż wykłada na wielu uczelniach na całym świecie.

Seria NOBEL Z EKONOMII to unikalny wybór książek, prezentujący dorobek najważniejszych ekonomistów świata. Dzieła zdobywców ekonomicznego Nobla, wydawane przez najbardziej prestiżowe uczelnie, po raz pierwszy publikowane są w języku polskim.

BEZPŁATNE powiadomienia e-mail!

Kliknij tutaj aby otrzymywać mailem informacje o Promocji dnia i nowościach w Księgarni eGospodarka.pl.


Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 

Znajdź firmę

Słowa kluczowe:
(np. firma, produkt)


Lokalizacja:
(np. wojewódz., miasto)

 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.